Imprezy

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023
2024-01-16

Po raz kolejny jest realizowany projekt dofinansowania bieżącej działalności szkół i przedszkoli na Litwie z udziałem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”

W tym roku zakupiliśmy sprzęt sportowy do sali gimnastycznej, sprzęt do gabinetu biologii oraz sprzęt do grupy nauczania wczesnoszkolnego:

Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach - 2577,98 EUR (10,880.00 PLN)

Filia nauczania wczesn. w Miednikach przy gimnazjum-1417,28 EUR (6331,00 PLN)

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu ,,Polonia i Polacy za Granicą 2023”.

Spotkanie z wieloletnim przyjacielem i dobrodziejem naszego gimnazjum, panem Mirosławem Reczko
2024-01-16

Już od 15 lat gimnazjum w Miednikach współpracuje z dr Mirosławem Reczko, dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim, który po raz kolejny przybył do Miednik w przededniu Świąt Bożego Narodzenia z prezentami dla całej społeczności szkolnej. Razem z nim przybyły panie Alina Jurczuk i Ewa Urbanowicz.

W gimnazjum odbyło się spotkanie z uczniami i nauczycielami. Delegację gorąco przywitała p. o. dyrektor pani Jelena Połujanska, która podziękowała wieloletniemu przyjacielowi naszego gimnazjum za hojność, dobroć, bezinteresowną pomoc i życzliwość dla uczniów, nauczycieli, pracowników oraz dzieci z filii wychowania przedszkolnego. Spotkanie uświetniła recytacja wierszy i wspólne śpiewanie kolęd.

Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tego, aby na twarzach naszych uczniów pojawił się uśmiech. Dziękujemy za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy, Państwa pomoc wiele dla na znaczy.

Ogłoszony III Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Śladami historii Polski - skąd nasz ród”
2024-01-15

Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w III Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”, objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych w Polsce i poza granicami naszej Ojczyzny oraz osadzonych w jednostkach penitencjarnych.

W dzisiejszych czasach młodzież potrzebuje prawdziwych autorytetów, wzorców do naśladowania. Takie mamy przecież w naszej bogatej historii. Dzisiejsi uczniowie mają dostęp do artykułów, filmów, które niczego dobrego nie wnoszą do ich życia, do ich edukacji. Widoczny jest poszerzający się proces chęci posiadania kolejnych dóbr. Przekierowano strumień informacyjny na rzeczy zbędne, pozbawiający naszych wartości. Jako przewodniczący dostrzegam potrzebę innej, nowej formy konkursu, który obejmuje znaczną część naszej historii.

Kategorie Konkursu, obszary tematyczne i inne szczegóły Konkursu przedstawione w załączniku

Rozpoczęcie konkursu 06 listopada 2023 r., zakończenie 31 stycznia 2024 roku.Uroczysta Gala rozstrzygnięcia planowana jest 26 kwietnia 2024 roku.

Prace konkursowe Szkół Rejonu Wileńskiego prosimy przesyłać:

prace plastyczne drogą pocztową na adres: Vilniaus r. Medininkų šv. Kazimiero gimnazija, Medaus g. 10, 13192 Medininkai, LT-13192.

Filmy, pieśni - materiały zamieszczacie na youtube i link wraz z załącznikami przesyłacie na adres mailowy: medininkumok@gmail.com

Poezja - prosimy o przesłanie skanu wiersza wraz z załącznikami na adres mailowy: medininkumok@gmail.com

WYCIECZKA DO MUZEUM ANNY KREPSZTUL
2023-11-27

22 listopada uczniowie gimnazjum wraz z panem od religii S. Lazarenko zwiedzili muzeum malarki ludowej Anny Krepsztul w Taboryszkach. W salach wystawowych rozmieszczono ponad piędziesiąt obrazów, prace rysunkowe, tkaniny artystyczne, rękodzieło ludowe. Uczniowie oglądali zdjęcia rodzinne, odtworzony pokój sypialny malarki, który upiększają ręcznie stworzone dywany.

Konkurs poezji religijnej
2023-11-27

14 listopada w Szkole Podstawowej w Szumsku odbył się rejonowy konkurs poezji religijnej pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”.W eliminacji kategorii wiekowej klas 5–8 III miejsce zdobyła Adriana Boroszko, uczennica klasy 7 Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach. Uczennicę do konkursu przygotował starszy nauczyciel religii Sergejus Lazarenko.

Dzień Tolerancji w Miednikach
2023-11-27

16 listopada obchodziliśmy w naszym gimnazjum Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Wychowawczyni klasy 5 Krystyna Delegowska przedstawiła prezentację multimedialną, której celem było uświadomienie uczniom, czym jest tolerancja, jakie są przyczyny i przejawy nietolerancji, jak im zapobiegać. Podczas zajęcia dzieci i młodzież zapoznali się z tematem tolerancji, rozmawiali o poszanowaniu drugiego człowieka, o pomocy potrzebującym.

Uczniowie przygotowali również lampiony, które w tym roku są symbolem Dnia Tolerancji. Jesienią jest mało światła, którego potrzebują żywe stworzenia. Światło kojarzy się nam z dobrem, wszystkim, co pozytywne. Światło lampionu jest więc symbolem tego, że dobro musi pokonać zło. Pamiętajmy, że tolerancja to szacunek dla innych, niezależnie od ich wyglądu i poglądów.

1234567891011121314151617181920212223242526
2024-01-16

Gimnazjum im. św. Kazimierza w Miednikach - 2577,98 EUR (10,880.00 PLN)

Filia nauczania wczesn. w Miednikach przy gimnazjum-1417,28 EUR (6331,00 PLN)