PROFESINIS INFORMAVIMAS IR UGDYMAS KARJERAI

Nuo 2008 metų Vilniaus r. Medininkų šv. Kazimiero gimnazijoje veikia akredituotas Profesinio informavimo taškas (toliau – PIT), vieta, kurioje teikiamos profesinio informavimo paslaugos ir turinti laisvą prieigą prie interneto.

PIT veiklos tikslas:

Teikti kokybiškas profesinio informavimo paslaugas asmenims pagal individualius ar visuomeninius poreikius, neišskiriant asmens amžiaus, lyties, tautybės, gyvenamosios vietos bei socialinės padėties.

PIT uždaviniai:

1. teikti informaciją apie šalies švietimo sistemą, mokymosi ir įsidarbinimo galimybes;
  2. teikti informaciją ir patarti mokiniams rengiant individualius ugdymo planus ir juos derinant su tolesnio mokymosi galimybėmis, padėti mokiniams įgyti profesinės karjeros planavimo gebėjimų;
  3. teikti informaciją apie profesijas bei darbo rinką;
  4. teikti informaciją apie kvalifikacijas, kvalifikacijos tobulinimo ir persikvalifikavimo galimybes bei tvarką.

Profesinio informavimo ir karjeros paslaugų teikimo darbo grupės pirmininkė

Kristina Boroško, el. paštas: kristinab@inbox.lt

Profesinio informavimo ir karjeros paslaugų teikimo darbo grupės nariai

Teresa Jasiukevič, el. paštas: jasiukevic.teresa@gmail.com
Nadežda Maslauskaitė, el. paštas:nadinidan@gmail.com
Jelena Polujanska, el. paštas:elcik@list.ru

Konsultavimų laikas gali būti derinamas individualiai.

KARJEROS PLANAI

Karjeros planas – tai veiksmų seka, padedanti siekti karjeros tikslų. Karjeros planas turi apimti savęs pažinimo ir karjeros veiklų išdėstymą laike bei numatyti būtinus išteklius toms veikloms įgyvendinti.

MOKINIO KARJEROS PLANAI

TESTAI MOKINIAMS

Mano karjeros planas (7 kl.).

Asmenybės testas.

Mano karjeros planas (8 kl.).

Asmenybės kryptingumo įvertinimo testas.

Mano karjeros planas (9 kl.).

Komunikacinių- organizacinių polinkių įvertinimo testas.

Mano karjeros planas (10 kl.).

Profesijos pasirinkimo testas.

Mano karjeros planas (11kl.).

Tinkamo darbo testas.

Mano karjeros planas (12 kl.).

NAUDINGOS NUORODOS APIE STUDIJAS:

Atvira informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistema.

Informacija apie tai, kur stoti.

Priėmimas į aukštąsias mokyklas 2020 m.

2020 m. stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas priėmimo sąlygos.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija.

STOJAMOJO BALO SKAIČIUOKLĖS:

Dėl asmenų, pretenduojančių nuo 2020 metų į aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietas, mokymosi rezultatų minimalių rodiklių patvirtinimo.

Stojamojo balo skaičiuoklės sąlygos.

INFORMACIJA APIE SPECIALYBES:

Pasirink profesiją.

Specialybių gidas.

Jaunojo teisininko akademija (MRU).

Informacija tėvams, mokiniams ir mokytojams apie profesijas. Testai. Vaizdo mežiaga.

Jaunojo Inžinieriaus Mokykla (vaizdo medžiaga)

GYVENIMO APRAŠYMO RENGIMAS

DARBO PAIEŠKA

Išmanūs darbo pasiūlymai

www.cvonline.lt

www.cvmarket.lt

www.cv.lt

www.cvbankas.lt/darbo-skelbimai

www.manager.lt/

www.jtba.lt/europos_savanoriu_tarnyba

Profesiniame informavimo taške kaupiama ir saugoma informacija apie profesines mokyklas, mokymo centrus, kolegijas, universitetus, įsidarbinimo galimybes. Taip pat kaupiama informacija apie abiturientų tolesnį mokymąsi; jie sėkmingai įstoja ir mokosi tiek profesinėse, tiek aukštosiose mokyklose.

Mokykla bendradarbiauja su mokyklai priskirtu karjeros konsultantu Daugvardu Noreikiu, Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro profesinio informavimo tašku, Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru, Pasieniečių mokykla, Medininkų bendrosios praktikos gydytojo kabinetu, įmone „Hegvita“, Medininkų darželiu-mokykla. Nuolat vyksta susitikimai su įvairių profesijų atstovais, profesinių ir aukštųjų mokyklų atstovais, kiekvienais metais mokiniai važiuoja į Lietuvos parodų centrą „Litexpo“, į parodą „Mokymas. Studijos. Karjera“.