Mokyklos istorija

Vilniaus r. Medininkų šv. Kazimiero mokyklos istorija prasideda nuo 1907 m., kai buvo įkurta trimetė mokykla rusų mokamąja kalba. 1910 m. mokyklą baigė 3 mokiniai, 1911 m. mokykloje jau mokėsi 34 mokiniai. Apie tai, kas buvo pirmasis mokyklos vadovas, žinių nėra, tačiau yra žinoma, kad nuo 1918 m. mokyklai vadovavo ir dirbo mokytoju Jan Bielski. 1936 – 1939 m. šešiametei mokyklai vadovavo Kazimiež Kovalski. Karo metais mokykla buvo uždaryta. 1945 metais į mokykloje pradėjo dirbti Michal Jelinski, kuris turėjo pedagoginį išsilavinimą ir buvo vienintelis žmogus Medinininkuose, puikiai mokantis lietuvių kalbą. 1946 m. į Medininkus atvažiavo Jadvyga Smykova, kuri pradėjo dirbti mokytoja ir vadovauti mokyklai. Nuo 1948 m. rugsėjo 1 d. pradedama mokyti lenkų mokamąja kalba.

Apie tai, kas vadovavo mokyklai 1949 – 1953 m., tikslių žinių nėra. 1954 m. direktoriumi tampa Liudmila Kamardina, direktoriaus pavaduotoja - Nadežda Vorobej. Tais pačiais metais pradeda dirbti mokytojai Irena Rutkovska – Skurko, Aleksej Osipenko ir Valerija Čechovič.

Viktoro Kovalio vadovavimo metais (1956 – 1958 m. m.) buvo išleistos pirmosios trys vidurinės mokyklos abiturientų laidos, brandos atestatus gavo 25 abiturientai. Nuo 1958 - 1971 m. mokykla veikė kaip aštuonmetė mokykla lenkų mokamąja kalba. Jai 1958 – 1960 m. m. vadovavo direktorė Irena Rimšonok – Telenkova. Nuo 1960 m. direktoriaus pareigas perėmė Bernard Avlosevič, o nuo 1965 m. direktoriumi tapo Česlav Tomaševič, kuris mokyklai vadovavo 20 metų. 1971 – 1972 mokslo metais po 14 metų pertraukos mokyklos sienas vėl palieka vidurinės mokyklos laida. Nuo to laiko mokinių skaičius nuolat didėjo, o 1977 m. mokykloje mokėsi 477 mokiniai, tai didžiausias mokinių skaičius per visą mokyklos istoriją.
      2006 m. mokyklos bendruomenės ir direktorės Teresos Ginevič dėka Medininkų mokyklai suteiktas šv. Kazimiero vardas. 2006 – 2009 m. m. mokykloje veikė Beržytės pradinio ugdymo skyrius, teikiantis pradinį išsilavinimą.
       Nuo 2007 m. direktoriaus pareigas perima buvusi šios mokyklos mokinė ir ilgametė mokyklos mokytoja Mečislava Petkevič.
       Per visą savo istoriją Medininkų mokyklos buveinė dažnai keitėsi. Iš pradžių mokykla buvo įkurta bažnytiniame name, kuriam sudegus, mokykla buvo perkelta į privatų namą, vėliau įkurta klebonijoje. 1967 m. buvo pastatytas mūrinis dviejų aukštų mokyklos pastatas, o 1981 m. – trijų aukštų didelis priestatas su sporto sale, valgykla, biblioteka, erdviomis klasėmis. Prie mokyklos įrengtas puikus sporto aikštynas.
      2007 – 2008 mokslo metais mokykla šventė šimtmečio jubiliejų. Per visą mokyklos istoriją jai buvo būdingos įvairios veiklos strategijos, visada buvo atsižvelgiama į vaiko pasaulėjautą, gebėjimus bei pasiruošimą gyvenimui. Mokykla rūpinosi mokinių organizuodama neformalųjį švietimą, projektinę, socialinę bei prevencinę veiklą.
      Per savo gyvavimo laikotarpį mokykla ne vieną kartą buvo apdovanota už savo veiklą. Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugijos „Macierz szkolna“ kasmet organizuojamame konkurse „Geriausia mokykla, geriausias mokytojas“ 2003 – 2004 m. m. mokykla užėmė III vietą, 2008 – 2009 m. m. ir 2011 – 2012 m. m. buvo pripažinta geriausia tarp Vilniaus rajono mokyklų. 2013 – 2014 m. m. mokyla užėmė II vietą.
      Nuo 1988 metų mūsų mokykloje veikia ansamblis “Pšepiurečka”, kurį įkūrė muzikos mokytojas Vladyslav Korkuc ir lenkų kalbos mokytoja Irena Skurko. Ansamblis ne vieną kartą koncertavo Lenkijoje, Vilniuje ir Vilniaus krašte. Be to, ansamblio dalyviai koncertavo Vokietijoje ir Baltarusijoje. Sistemingai dalyvauja festivalyje “Kwiaty polskie”.
      Nuo 2010 m. mokykloje leidžiamas laikraštis “Echo”, kuriame rašoma apie mokyklos bendruomenės gyvenimą.
      Mokykloje veikia du muziejai. Kraštotyros muziejų įkūrė istorijos mokytojas Aleksander Olenkovič. Kraštorytos būrelis daugelį metų renka medžiagą apie mūsų krašto praeitį. 2013 m. mokyklos direktorės Mečislavos Petkevič iniciatyva buvo įkurtas mokyklos muziejus, už kurio darbą yra atsakinga lenkų kalbos mokytoja Genoefa Žegaris. Muziejuje yra surinkta medžiaga apie mokyklos veiklą, laidas, išvykų, piligriminių kelionių aprašymai, užklasinės veiklos kronikos, klasių albumai.
      Svarbią vietą mūsų mokyklos gyvenime užima bendradarbiavimas su partnerinėmis mokyklomis Lenkijoje: Lodzės miesto S. Žeromskio gimnazija, Suvalkų gminos Pšebrodo ir Žečenicos gminos, Žečenicos mokyklų junginiais, Neviešąja pagrindine mokykla „Animus“ Kobylkos mieste, Lenkijos Radom miesto savivaldybe, Lenkijos Ciechanovec miesto savivalda. Jau seniai bendradarbiaujame su Vokietijos Weil im Schoenbuch mokykla. Užmezgėme ryšį su Kauno šv. Kazimiero progimnazija.
      Mokykla yra ne tik mokymosi įstaiga, bet ir kultūros centras,skatinantis bendrauti įvairiomis kalbomis.