2024-02-12

Vasario 7 d. per chemijos pamoką vyko viktorina ,,Broliai Sniadeckiai bei jų indėlis į Lietuvos chemijos ir fizikos mokslų vystymosi pradžią.“, kurioje dalyvavo IIG klasės mokiniai.

Viktorina vyko dviem etapais. Pirmoje dalyje mokiniai buvo supažindinti su lietuvių - lenkų mokslininkais: Andriumi ir Jonu Sniadeckiais. Per chemijos mokytojos skaitytą pranešimą mokiniai išsiaiškino, kad Andrius Sniadeckis būdamas chemiku atrado iš vario rūdos cheminį radioaktyvųjį cheminį elementą rutienį (vesterną), parašė pirmąjį Lietuvoje chemijos vadovėlį lenkų kalba Chemijos pradmenys (Początki chemii 2 t. 1800, lietuvių kalba 2004), kuriame propagavo A. L. de Lavoisier teoriją. Veikale Organinių būtybių teorija (Teorya jestestw organicznych 2 t. 1804–11, vokiečių kalba 1810–21, prancūzų kalba 1825) aprašė bendruosius biologijos ir žmogaus fiziologijos klausimus, pabrėžė aplinkos ir organizmo ryšius. Susipažino su Andriaus Sniadeckio brolio biografija bei moksliniais darbais bei išsiaiškino, kad jis pirmas įkūrė Krokuvos universitete pirmąją astronomijos katedrą.

Antroje viktorinos dalyje mokiniai atsakydami į mokytojos klausimus galėjo patikrinti savo žinias per Kahoot platformą.

Autorius: Chemijos mokytoja Nijolia Beker

PAMOKOS MUZIEJUJE
2024-01-10

Mūsų gimnazijoje veikia nuostabus kraštotyros muziejus, kuriame per pamokas mokiniai bei mokytojai gali lankytis ir naudotis ten esančiais eksponatais bei informacija.

Šiandien muziejuje vyko lietuvių kalbos ir literatūros pamoka "Legendos ir padavimai apie Medininkus", kurios metu mokiniai susipažino su mūsų gražiųjų apylinkių tautosaka.

Autorius:

2024-01-30

Autorius:

„Triukšmo įgarsinimas kine“
2024-01-25

Sausio 25 dieną mūsų gimnazijos mokiniai apsilankė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus organizuojamoje edukacijoje „Triukšmo įgarsinimas kine“. Vaikai susipažino su triukšmo įgarsinimo būdais. Sužinojo, kaip įgarsinami visi žingsniai, kritimai, vandens pylimai, sniego girgždėjimas, irklavimas ir t.t. Edukacijos pabaigoje turėjo galimybę ir patys pabūti kino filmų įgarsintojais. Ši patirtis mokiniams paliko neišdildomą įspūdį ir parodė, kiek daug darbo ir pastangų reikia įdėti norint tinkamai įgarsinti kino filmą.

Autorius:

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „AŠ VILNIUJE“
2024-01-18

Sausio 17 d. 7 klasės mokiniai dalyvavo kūrybinėse skrebinimo dirbtuvėse „Aš Vilniuje“, kurios vyko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje. Tai įtrauki ir kūrybingumo kupina edukacija moksleiviams, kurioje sudaromos galimybės grožėtis įvairiomis Lietuvos sostinės Vilniaus nuotraukomis ir susikurti sau skrebuką – meniškai dekoruotų nuotraukų kompoziciją.

Pagrindiniai užsiėmimo objektai – skirtingo miesto veidą atspindinčios ir pačių mokinių nuotraukos. Taip pat į pagalbą buvo pasitelktas įvairių spalvų ir tekstūrų popierius, lipdukai, audinių skiautės, antspaudai ir kitos smulkios detalės, kurių dėka meniškai įrėmintos nuotraukos. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su Skrebinimo technika ir sukūrė skrebuką.

Autorius:

Bendruomenės susitikimas prie Kalėdinio stalo“
2024-01-18

Autorius:

Pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa“
2024-01-18

Sausio 12 d. rytą dešimčiai minučių mūsų gimnazijos languose degė vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės.

Pilietine iniciatyva „Pergalės šviesa“ prisimename 1991 metų sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.

Autorius:

Anglų kalbos mini olimpiada
2023-12-01

Gruodžio 1 dieną mūsų gimnazijos 7 klasės mokinys Artur Patryk Dolegovski dalyvavo anglų kalbos mini olimpiadoje Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje, kur atliko visas užduotis ir buvo apdovanotas padėkos raštu..

Autorius:

Edukacinis užsiėmimas „Menas akmens amžiuje“
2023-11-27

Lapkričio 17 dieną 5-6 klasių mokiniai turėjo užsiėmimą pagal kultūros pasą „Menas akmens amžiuje“. Lietuvos Nacionalinio muziejaus gidas papasakojo mums apie akmens amžiaus meną (paveikslai ant uolų sienų, drabužiai, indai), parodė mokiniams, kaip dirba archeologai, kaip atsargiai jie turi kasinėti. Mokiniai išbandė save šioje profesijoje, dirbo kastuvėliais ir tepukais, bandė surasti senovinių indų liekanas. Pats įdomiausias momentas – molinių indų gamyba, kiekvienas gavo po molio gabaliuką, iš kurio galėjo pagaminti indelį, žaisliuką, gyvūno arba žmogaus figūrėlę. Džiaugiamės, kad galėjome išbandyti savo kūrybiškumą, o namo parsivežėme mūsų sukurtus kūrybinius darbus.

Autorius:

TOLERANCIJOS DIENA
2023-11-27

Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

Autorius:

NAUDINGOS NUORODOS

Informacija atnaujinta 2023-05-24