Renginiai


SPORTO VARŽYBOS
2014-09-22

Vykdant 2014 metų mokyklos sveikatingumo planą, rugsėjo 19 dieną, 5-11 klasių mokiniams buvo organizuotos sporto varžybos. Šią dieną, pasibaigus pamokoms, mokiniai skubėjo į mokyklos stadioną, kur varžėsi įvairiose rungtyse: šuoliuose į tolį, 100 ir 500 m. atstumų bėgime, rutulio stūmime, tinklinio varžybose. Netrūko ryžto ir geros nuotaikos. Kiekviena sporto šaka teigiamai veikia jaunojo žmogaus organizmą, nes yra stiprinami įvairūs raumenys, o kai sportuojama gryname ore, būna dviguba nauda, nes smegenų ląstelės geriau aprūpinamos deguonimi.


IR VĖL RUGSĖJO 1-OJI!
2014-06-02

Kai mūsų gėlyne pražysta pirmieji kardeliai, o parduotuvių lentynos pamažu užleidžia vietą mokyklinėms prekėms, suprantu, kad pats laikas iš tolimiausio spintos kampo traukti kuprinę ir pradėti ruoštis artėjančiai mokslo metų pradžiai.

Ir štai rugsėjo pirmoji. Klasėse dar užuodžiu dažų kvapą, mokyklos koridoriuose sutinku nepažįstamų mokytojų veidus, klasiokai nedrąsiai klausinėja apie praleistas vasaros atostogas. Jaučiuosi šiek tiek sutrikusi. Svarstau, kokie gi bus šie mokslo metai, kokie iššūkiai manęs laukia ir kokių smagių akimirkų patirsiu.

Medininkų šv. Trejybės ir šv. Kazimiero bažnyčioje visi kartu prašome Dievo sėkmingų mokslo metų. Vėliau skubame į mokyklos sporto salę, kur už kelių minučių prasideda „Mokslo ir žinių dienos“ renginys. Neužilgo vienuoliktokai jau sveikina susirinkusius su Rugsėjo pirmąja. Septintokai, aštuntokai ir dešimtokai dalinasi įspūdžiais apie turiningai praleistas vasaros atostogas, o pirmokai nuotaikingai deklamuoja eilėraščius.

Dabar suprantu, kad viskas, kas vyksta mokykloje yra man artima ir miela. Čia jaučiuosi kaip šeimoje ir esu pasiruošusi visą galvą pasinerti į mokslus.


ATOSTOGAUTI – Į LENKIJĄ!
2014-08-22

Rugpjūčio 8 – 18 d. 25 mokinių grupė iš mūsų mokyklos turėjo puikią galimybę turiningai praleisti atostogas Lenkijoje, Kobylkos mieste, ir dalyvauti iškilmingajame renginyje, skirtame Lenkų armijos dienai paminėti.

Per viešnagę Lenkijoje vaikams buvo organizuotos įvairios ekskursijos į muziejus, istorines vietas, bažnyčias, zoologijos sodą. Vaikai turėjo galimybę nuvykti į Krokuvą ir Varšuvą. Neužmirštamų akimirkų patyrė per vakarinius pasisėdėjimus su skautais prie laužo, smagiai praleido laiką kinoteatre ir baseine.

Su Kobylkos mokykla „Animus“ buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Dabar mūsų mokykla turės dar vieną bendradarbiavimo partnerį užsienyje.


ABITURIENTAMS ĮTEIKTI DIPLOMAI
2014-07-30

Penktadienį, liepos 17 dieną, Medininkų šv. Kazimiero vidurinės mokyklos abiturientai atšventė savo išleistuves. Ši, kiekvienam iš jų savaip brangi ir įsimintina šventė, 17 val. prasidėjo iškilminga brandos atestatų įteikimo ceremonija. Atestatų atsiimti atėjo ne tik patys moksleiviai, bet ir stebėti jų įteikimo bei pasveikinti abiturientų atvyko jų tėvai, seneliai ir gausus būrys draugų.

Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorė Mečislava Petkevič, kuri linkėjo abiturientams geros kloties gyvenime ir būtinai sugrįžti į mokyklą. Šventiškai pasipuošusiems abiturientams mokyklos direktorė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Teresa Jasiukevič, spausdamos kiekvienam iš jų ranką bei linkėdamos įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, įteikė atestatus.


VAIKAI ATOSTOGAUJA ŽEČENICOJE
2014-07-21

Birželio 30 dieną mokyklos ansamblio „Pšepiurečka“ narių grupė kartu su mokytojomis S. Kucevič ir V. Pomecko nuvyko į Žečenicos miestą Lenkijoje, kur turėjo galimybę praleisti puikią savaitę atostogų, kurias organizavo Žečenicos miesto meras p. Lechas Zvolinskis bei organizacija “Moterys veikloje“.

Mokiniai, kurie į Žečenicą vyko jau nebe pirmą kartą, džiaugėsi, kad čia jų jau laukė būrys draugų. Tie, kurie vyko pirmąsyk, džiaugėsi galimybe aplankyti naujas vietas.

Vaikai gyveno palapinėse. Kasdien jiems buvo organizuoti įvairūs renginiai, lavinamieji žaidimai ir sporto varžybos, pasiplaukiojimai valtimis bei pramogos su dažasvydžiais. Vakarais vaikai su skautais žaidė slėpynių miške.

Visos veiklos neįmanoma aprašyti. Kiekviena diena buvo išskirtinė ir įdomi. Atsisveikinimo vakarą mūsų ansamblis „Pšepiurečka“ surengė pasirodymą stovyklos nariams. Visiems labai patiko.

Nuoširdžiai dėkojame organizatoriams už viešnagę


MOKINIŲ POILSIS VASAROS STOVYKLOJE
2014-06-17

Vasara tai ne tik atostogų laikas, kai vaikai gali pailsėti nuo mokslų, bet ir stovyklų sezonas, metas turiningai praleisti laiką su bendraamžiais, pažinti kažką naujo, patirti naujų įspūdžių.

Šiemet mūsų mokyklos mokiniai turėjo puikią galimybę 2 savaitės ilsėtis mokyklos organizuojamoje vaikų vasaros poilsio stovykloje „Pažinkime mūsų kraštą“.

Vasaros poilsio stovykla vyko dviem etapais: 1-asis, birželio 2 - 6 d., buvo skirtas pradinio ugdymo ir 5 klasės mokiniams. 2 –asis etapas, birželio 9 - 13 d., skirtas 6 - 9 klasių mokiniams.

Stovyklos atidarymą parengė pradinio ugdymo mokytojos Alina Petkevič, Stanislava Kucevič ir Marija Bogdevič. Jos paaiškino, kad stovyklos metu mokiniai susipažins su mūsų krašto istorija, keliaus, žais įvairiausius žaidimus, pieš, sportuos.

Antrą stovyklos dieną mokiniai apsilankė mokyklos kraštotyros muziejuje ir išklausė legendas apie Medininkų pilį.

Trečiadienį, birželio 3 dieną, vyko piešinių konkursas: mokiniai piešė Medininkų pilį, vaizdavo, kaip ji atrodė prieš 200-300 metų. Po konkurso, mokiniai surengė piešinių parodą. Visi kartu dainavo liaudies dainas, žaidė ir linksminosi. Po pietų vyko sporto užsiėmimai. Kūno kultūros mokytojas Jurijus Maslianikas padalino visus į tris komandas: mokytojų, berniukų ir mergaičių - kurios rungtyniavo dėl komandos nugalėtojos titulo, kurį laimėjo berniukai.

Ketvirtadienį mokiniai vyko į Vilnių, apsilankė Vilniaus bažnyčiose, išklausė legendą apie sostinės įkūrimą. Taip pat apsilankė poeto Vladislavo Sirokomlės muziejuje, kuris yra Bareikiškių kaime.Po ekskursijos mokiniams buvo organizuoti edukaciniai užsiėmimai: vieni susipažino su kaligrafijos menu, kiti išbandė save keramikos amate. Vaikai suprato, jog kaligrafija - puiki asmenybės tobulėjimo priemonė ir mažam, ir dideliam.

Paskutinė diena stovykloje 2-5 klasių mokiniams buvo kupina įvykių: mokiniai vyko į aukščiausią Lietuvos tašką - Aukštąjį kalną, kur apibendrino savo veiklą stovykloje, įvertino jos rezultatus, prisiminė, kaip susipažino su įdomiomis Medininkų apylinkės vietomis.

Birželio 9 dieną stovyklauti pradėjo 6-9 klasių mokiniai. Jie pasidalino į dvi komandas, sugalvojo pavadinimus ir kartu su lietuvių kalbos mokytoja Nadežda Maslauskaitė sukūrė komandų šūkius, piešė plakatus. Po to kartu su kūno kultūros mokytoju Jurijumi Maslianiku komandos varžėsi sporto varžybose. Vėliau kartu su geografijos mokytoja Alicija Klonovska bei biologijos mokytoja Ana Barbara Tondrik stovyklautojai žaidė geografinius žaidimus, sprendė kryžiažodžius, galvosūkius.

Birželio 10 dieną stovyklautojai vyko susipažinti su Lietuvos zoologijos sodu ir jo augintiniais. Čia mokiniai patyrė daug įspūdžių, nes pamatė ne tik Lietuvos faunos atstovus, bet ir egzotinių kraštų gyvūnus. Grįždami namo, vaikai užsuko į Rumšiškes, į Lietuvos liaudies buities muziejų po atviru dangumi. Stovyklautojai apsilankė miestelyje su bažnyčia, turgumi, karčema, krautuvėmis, kurie prieš daugelį metų buvo traukos centru aplinkinių kaimų gyventojams. Koks šurmuliavimas per didžiuosius turgus! Kiek malonių susitikimų per atlaidus! Kiek viliojančių krautuvėlių, į kurias pardavėjai tiesiog už rankovės traukia…

Birželio 11 dieną Sirokomlės muziejuje apsilankė 6-9 klasės mokiniai, kurie irgi susipažino su poeto V. Sirokomlės gyvenimu ir kūryba, turėjo kaligrafijos ir keramikos pamokėles, kurios tapo vaikams puiki energijos iškrova, praplečiančia jų suvokimo ribas. Užsiėmimo metu vaikai rašė ant popieriaus plunksna, lavino rankos judesius, bandė atrasti savitą piešimo ir rašymo būdą. Taip pat jie pagamino keraminius puodelius, kuriuos ketino padovanoti savo tėvams kaip suvenyrą.

Birželio 12 dieną stovyklautojų laukė Medininkų pilies darbuotojai, kurie leido vyresniems mokiniams papasakoti savo mažiems draugams apie Medininkų pilies istoriją.

Stovyklautojai iškeliavo prie Juozapinės kalno, kur įrengta grilio vieta. Šioje vietoje keliautojai gali atsipalaiduoti, iškepti šašlyką arba dešreles. Mokiniai kartu su mokytojais žaidė sportinius žaidimus, dainavo, ruošė maistą. Mokiniai pasidalino įspūdžiais apie savaitę, praleistą stovykloje: jie papasakojo, kad sužinojo daug naujo apie savo gimtąjį kraštą, pamatė, koks jis gražus, įdomus, prisipažino, kad mūsų kraštas tapo jiems dar brangesnis.

Birželio 13 d. – stovyklos uždarymo diena. Pirmiausia mokiniams užsiėmimus surengė muzikos mokytojas R. Klimaševski. Kartu su juo mokiniai mokėsi naujų dainų, žaidė muzikinius žaidimus. Technologijų mokytoja Edita Kazakevičienė parodė mokiniams, kokius gražius suvenyrus galima pagaminti iš popieriaus. Kartu jie padarė keletą jų ir įteikė mokytojams bei valgyklos darbuotojams. Mokiniai džiaugėsi, jog šią savaitę jie praleido labai prasmingai, išmoko daug naujų dalykų, sužinojo naujų faktų apie savo gimtąjį kraštą.

Stovyklautojai vaišinosi saldumynais ir palinkėjo vieni kitiems gerų vasaros atostogų.

1234567891011121314151617181920
SPORTO VARŽYBOS
2014-09-22

Vykdant 2014 metų mokyklos sveikatingumo planą, rugsėjo 19 dieną, 5-11 klasių mokiniams buvo organizuotos sporto varžybos. Šią dieną, pasibaigus pamokoms, mokiniai skubėjo į mokyklos stadioną, kur varžėsi įvairiose rungtyse: šuoliuose į tolį, 100 ir 500 m. atstumų bėgime, rutulio stūmime, tinklinio varžybose. Netrūko ryžto ir geros nuotaikos. Kiekviena sporto šaka teigiamai veikia jaunojo žmogaus organizmą, nes yra stiprinami įvairūs raumenys, o kai sportuojama gryname ore, būna dviguba nauda, nes smegenų ląstelės geriau aprūpinamos deguonimi.

Autorius: Kūno kultūros mokytojas Jurijus Maslianikas

IR VĖL RUGSĖJO 1-OJI!
2014-06-02

Kai mūsų gėlyne pražysta pirmieji kardeliai, o parduotuvių lentynos pamažu užleidžia vietą mokyklinėms prekėms, suprantu, kad pats laikas iš tolimiausio spintos kampo traukti kuprinę ir pradėti ruoštis artėjančiai mokslo metų pradžiai.

Ir štai rugsėjo pirmoji. Klasėse dar užuodžiu dažų kvapą, mokyklos koridoriuose sutinku nepažįstamų mokytojų veidus, klasiokai nedrąsiai klausinėja apie praleistas vasaros atostogas. Jaučiuosi šiek tiek sutrikusi. Svarstau, kokie gi bus šie mokslo metai, kokie iššūkiai manęs laukia ir kokių smagių akimirkų patirsiu.

Medininkų šv. Trejybės ir šv. Kazimiero bažnyčioje visi kartu prašome Dievo sėkmingų mokslo metų. Vėliau skubame į mokyklos sporto salę, kur už kelių minučių prasideda „Mokslo ir žinių dienos“ renginys. Neužilgo vienuoliktokai jau sveikina susirinkusius su Rugsėjo pirmąja. Septintokai, aštuntokai ir dešimtokai dalinasi įspūdžiais apie turiningai praleistas vasaros atostogas, o pirmokai nuotaikingai deklamuoja eilėraščius.

Dabar suprantu, kad viskas, kas vyksta mokykloje yra man artima ir miela. Čia jaučiuosi kaip šeimoje ir esu pasiruošusi visą galvą pasinerti į mokslus.

Autorius: Gabriela Boroško, 8 klasės mokinė

ATOSTOGAUTI – Į LENKIJĄ!
2014-08-22

Rugpjūčio 8 – 18 d. 25 mokinių grupė iš mūsų mokyklos turėjo puikią galimybę turiningai praleisti atostogas Lenkijoje, Kobylkos mieste, ir dalyvauti iškilmingajame renginyje, skirtame Lenkų armijos dienai paminėti.

Per viešnagę Lenkijoje vaikams buvo organizuotos įvairios ekskursijos į muziejus, istorines vietas, bažnyčias, zoologijos sodą. Vaikai turėjo galimybę nuvykti į Krokuvą ir Varšuvą. Neužmirštamų akimirkų patyrė per vakarinius pasisėdėjimus su skautais prie laužo, smagiai praleido laiką kinoteatre ir baseine.

Su Kobylkos mokykla „Animus“ buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Dabar mūsų mokykla turės dar vieną bendradarbiavimo partnerį užsienyje.

Autorius: Genoefa Žegaris, grupės vadovė

ABITURIENTAMS ĮTEIKTI DIPLOMAI
2014-07-30

Penktadienį, liepos 17 dieną, Medininkų šv. Kazimiero vidurinės mokyklos abiturientai atšventė savo išleistuves. Ši, kiekvienam iš jų savaip brangi ir įsimintina šventė, 17 val. prasidėjo iškilminga brandos atestatų įteikimo ceremonija. Atestatų atsiimti atėjo ne tik patys moksleiviai, bet ir stebėti jų įteikimo bei pasveikinti abiturientų atvyko jų tėvai, seneliai ir gausus būrys draugų.

Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorė Mečislava Petkevič, kuri linkėjo abiturientams geros kloties gyvenime ir būtinai sugrįžti į mokyklą. Šventiškai pasipuošusiems abiturientams mokyklos direktorė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Teresa Jasiukevič, spausdamos kiekvienam iš jų ranką bei linkėdamos įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, įteikė atestatus.

Autorius: Tatjana Siroit, 12 klasės vadovė

VAIKAI ATOSTOGAUJA ŽEČENICOJE
2014-07-21

Birželio 30 dieną mokyklos ansamblio „Pšepiurečka“ narių grupė kartu su mokytojomis S. Kucevič ir V. Pomecko nuvyko į Žečenicos miestą Lenkijoje, kur turėjo galimybę praleisti puikią savaitę atostogų, kurias organizavo Žečenicos miesto meras p. Lechas Zvolinskis bei organizacija “Moterys veikloje“.

Mokiniai, kurie į Žečenicą vyko jau nebe pirmą kartą, džiaugėsi, kad čia jų jau laukė būrys draugų. Tie, kurie vyko pirmąsyk, džiaugėsi galimybe aplankyti naujas vietas.

Vaikai gyveno palapinėse. Kasdien jiems buvo organizuoti įvairūs renginiai, lavinamieji žaidimai ir sporto varžybos, pasiplaukiojimai valtimis bei pramogos su dažasvydžiais. Vakarais vaikai su skautais žaidė slėpynių miške.

Visos veiklos neįmanoma aprašyti. Kiekviena diena buvo išskirtinė ir įdomi. Atsisveikinimo vakarą mūsų ansamblis „Pšepiurečka“ surengė pasirodymą stovyklos nariams. Visiems labai patiko.

Nuoširdžiai dėkojame organizatoriams už viešnagę

Autorius: Stanislava Kucevič, grupės vadovė

MOKINIŲ POILSIS VASAROS STOVYKLOJE
2014-06-17

Vasara tai ne tik atostogų laikas, kai vaikai gali pailsėti nuo mokslų, bet ir stovyklų sezonas, metas turiningai praleisti laiką su bendraamžiais, pažinti kažką naujo, patirti naujų įspūdžių.

Šiemet mūsų mokyklos mokiniai turėjo puikią galimybę 2 savaitės ilsėtis mokyklos organizuojamoje vaikų vasaros poilsio stovykloje „Pažinkime mūsų kraštą“.

Vasaros poilsio stovykla vyko dviem etapais: 1-asis, birželio 2 - 6 d., buvo skirtas pradinio ugdymo ir 5 klasės mokiniams. 2 –asis etapas, birželio 9 - 13 d., skirtas 6 - 9 klasių mokiniams.

Stovyklos atidarymą parengė pradinio ugdymo mokytojos Alina Petkevič, Stanislava Kucevič ir Marija Bogdevič. Jos paaiškino, kad stovyklos metu mokiniai susipažins su mūsų krašto istorija, keliaus, žais įvairiausius žaidimus, pieš, sportuos.

Antrą stovyklos dieną mokiniai apsilankė mokyklos kraštotyros muziejuje ir išklausė legendas apie Medininkų pilį.

Trečiadienį, birželio 3 dieną, vyko piešinių konkursas: mokiniai piešė Medininkų pilį, vaizdavo, kaip ji atrodė prieš 200-300 metų. Po konkurso, mokiniai surengė piešinių parodą. Visi kartu dainavo liaudies dainas, žaidė ir linksminosi. Po pietų vyko sporto užsiėmimai. Kūno kultūros mokytojas Jurijus Maslianikas padalino visus į tris komandas: mokytojų, berniukų ir mergaičių - kurios rungtyniavo dėl komandos nugalėtojos titulo, kurį laimėjo berniukai.

Ketvirtadienį mokiniai vyko į Vilnių, apsilankė Vilniaus bažnyčiose, išklausė legendą apie sostinės įkūrimą. Taip pat apsilankė poeto Vladislavo Sirokomlės muziejuje, kuris yra Bareikiškių kaime.Po ekskursijos mokiniams buvo organizuoti edukaciniai užsiėmimai: vieni susipažino su kaligrafijos menu, kiti išbandė save keramikos amate. Vaikai suprato, jog kaligrafija - puiki asmenybės tobulėjimo priemonė ir mažam, ir dideliam.

Paskutinė diena stovykloje 2-5 klasių mokiniams buvo kupina įvykių: mokiniai vyko į aukščiausią Lietuvos tašką - Aukštąjį kalną, kur apibendrino savo veiklą stovykloje, įvertino jos rezultatus, prisiminė, kaip susipažino su įdomiomis Medininkų apylinkės vietomis.

Birželio 9 dieną stovyklauti pradėjo 6-9 klasių mokiniai. Jie pasidalino į dvi komandas, sugalvojo pavadinimus ir kartu su lietuvių kalbos mokytoja Nadežda Maslauskaitė sukūrė komandų šūkius, piešė plakatus. Po to kartu su kūno kultūros mokytoju Jurijumi Maslianiku komandos varžėsi sporto varžybose. Vėliau kartu su geografijos mokytoja Alicija Klonovska bei biologijos mokytoja Ana Barbara Tondrik stovyklautojai žaidė geografinius žaidimus, sprendė kryžiažodžius, galvosūkius.

Birželio 10 dieną stovyklautojai vyko susipažinti su Lietuvos zoologijos sodu ir jo augintiniais. Čia mokiniai patyrė daug įspūdžių, nes pamatė ne tik Lietuvos faunos atstovus, bet ir egzotinių kraštų gyvūnus. Grįždami namo, vaikai užsuko į Rumšiškes, į Lietuvos liaudies buities muziejų po atviru dangumi. Stovyklautojai apsilankė miestelyje su bažnyčia, turgumi, karčema, krautuvėmis, kurie prieš daugelį metų buvo traukos centru aplinkinių kaimų gyventojams. Koks šurmuliavimas per didžiuosius turgus! Kiek malonių susitikimų per atlaidus! Kiek viliojančių krautuvėlių, į kurias pardavėjai tiesiog už rankovės traukia…

Birželio 11 dieną Sirokomlės muziejuje apsilankė 6-9 klasės mokiniai, kurie irgi susipažino su poeto V. Sirokomlės gyvenimu ir kūryba, turėjo kaligrafijos ir keramikos pamokėles, kurios tapo vaikams puiki energijos iškrova, praplečiančia jų suvokimo ribas. Užsiėmimo metu vaikai rašė ant popieriaus plunksna, lavino rankos judesius, bandė atrasti savitą piešimo ir rašymo būdą. Taip pat jie pagamino keraminius puodelius, kuriuos ketino padovanoti savo tėvams kaip suvenyrą.

Birželio 12 dieną stovyklautojų laukė Medininkų pilies darbuotojai, kurie leido vyresniems mokiniams papasakoti savo mažiems draugams apie Medininkų pilies istoriją.

Stovyklautojai iškeliavo prie Juozapinės kalno, kur įrengta grilio vieta. Šioje vietoje keliautojai gali atsipalaiduoti, iškepti šašlyką arba dešreles. Mokiniai kartu su mokytojais žaidė sportinius žaidimus, dainavo, ruošė maistą. Mokiniai pasidalino įspūdžiais apie savaitę, praleistą stovykloje: jie papasakojo, kad sužinojo daug naujo apie savo gimtąjį kraštą, pamatė, koks jis gražus, įdomus, prisipažino, kad mūsų kraštas tapo jiems dar brangesnis.

Birželio 13 d. – stovyklos uždarymo diena. Pirmiausia mokiniams užsiėmimus surengė muzikos mokytojas R. Klimaševski. Kartu su juo mokiniai mokėsi naujų dainų, žaidė muzikinius žaidimus. Technologijų mokytoja Edita Kazakevičienė parodė mokiniams, kokius gražius suvenyrus galima pagaminti iš popieriaus. Kartu jie padarė keletą jų ir įteikė mokytojams bei valgyklos darbuotojams. Mokiniai džiaugėsi, jog šią savaitę jie praleido labai prasmingai, išmoko daug naujų dalykų, sužinojo naujų faktų apie savo gimtąjį kraštą.

Stovyklautojai vaišinosi saldumynais ir palinkėjo vieni kitiems gerų vasaros atostogų.

Autorius: Vaikų socializacijos programos koordinatorė Iraida Vlasova