MOBILIOJI BIOKLASĖ
2015-01-30

Sausio 19 d. mokykloje apsilankė "Thermo Fisher scientific" atstovai. Mūsų mokyklos mokiniai, vadovaujami biologijos mokytojos Irenos Mikulevič sėkmingai dalyvavo "Mobioliosios bioklasės" programoje ir tapo jaunaisiais jos tyrėjais. Moksleiviai dirbo su tikra mokslininkų įranga, matė, kaip atrodo DNR, tyrė ją moderniais mokslo metodais - ir taip susipažino su naujausiomis biomokslų galimybėmis.

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS
2015-01-16

Mūsų mokykloje Laisvės gynėjų dienos minėjimas prasidėjo akcija "Istorija gyva, nes liudija". 8.00 val. mokiniai ant mokyklos palangių uždegė žvakeles, simbolizuojančias prisiminimą apie tuos, kurie 1991 m. žuvo už Lietuvos laisvę. Taip prasidėjo iškilminga diena, kai mūsų atmintyje dar kartą atgimė sausio 13-osios įvykiai.

Istorijos mokytoja per savo pamokas visų klasių mokiniams priminė, kaip sausio 13-ąją vyko svarbiausių Lietuvos pastatų gynyba, kalbėjo apie beginklius žmones, kurie rinkosi prie barikadų ginti Tėvynės.

Per pertrauką įvyko iškilmingas minėjimas, surengtas 14-kai žuvusiųjų prie televizijos bokšto garbei. Vedančiosios priminė susirinkusiems mokiniams tos nakties įvykių eiga, deklamavo eilėraštį, uždegė žvakeles prie aukų portretų. Mokyklos bendruomenė tylos minutė pagerbė sausio 13-osios didvyrius.

UŽSIĖMIMAS „KONFLIKTAI BEI JŲ SPRENDIMAS“
2015-01-15

Sausio 12 d. mūsų mokyklos 9-10 klasių mokiniams buvo organizuotas užsiėmimas „Konfliktai bei jų sprendimas“, kurį vedė Vilniaus visuomenės sveikatos biuro lektorius Mykolas Valainis. Mokykloje mokiniai nuolat bendrauja tarpusavyje. Mokiniai yra skirtingi, turi įvairių pažiūrų, pomėgių, gabumų, todėl neįmanoma išvengti tarpusavio konfliktų. Lektorius mokiniams paaiškino, kas tai yra konfliktai, kodėl jie kyla ir kaip juos spręsti. Dirbdami grupėse mokiniai buvo motyvuojami laikytis komandinės vienybės, nes tik tuomet galima pasiekti norimus rezultatus.

NAUJAMETINIS KARNAVALAS
2015-01-06

Gruodžio 29 dieną į mūsų mokyklą atėjo Kalėdų senelis. Kartu su 1-4 klasės mokiniais jis dainavo, žaidė, šoko, dalino dovanas.

Tačiau piktasis Grinčas pagrobė Kalėdų senelį, ir 10 klasės mokiniai savo inscenizacijoje galvojo, kaip išlaisvinti jį. Jie įrodė piktajam Grinčui, kad visi, kas turi gerų draugų gali būti laimingi, dūkti kartu, dainuoti, šokti, linkėti daug džiaugsmo ir laimės. Mokyklos mokiniai ir buvę abiturientai dalyvavo konkursuose ir laimėjo daug prizų. Po karnavalo mokiniai galėjo linksmintis diskotekoje.

BENDRUOMENĖS SUSITIKIMAS PRIE KALĖDINIO STALO
2014-12-23

Artėja Kalėdos, gražiausios metų šventės. Tai ypatingas laikas, pilnas šilumos ir džiaugsmo, metas, kai verta sustoti, atidėti kasdieninius darbus į šalį ir skirti laiko apmąstymui.

Mūsų mokykloje gruodžio 19 diena buvo skirta meninei ir praktinei veiklai. Šią dieną vyko mokyklos bendruomenės susitikimas prie kalėdinio stalo. Susirinko tėveliai, mokiniai, mokytojai ir mokyklos darbuotojai. Į renginį atvyko Medininkų seniūnė Renata Bogdanovič, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Lech Leonovič bei Medininkų parapijos klebonas kun. Jaroslav Rekvardt.

Kalėdinės dekoracijos, šokiai, giesmės ir vaidinimai, kurias su mokytojų pagalba parengė ir pristatė dramos būrelio nariai, suteikė galimybę susirinkusiems pajusti kalėdinę dvasią ir prisiminti, kad prieš du tūkstančius metų Dievas atėjo pas mus ne kaip karalius ar galingas valdovas, bet kaip gležnas, silpnas ir trapus kūdikėlis.

Po mokinių vaidinimo 10 klasės mokinys Karolis perskaitė evangelijos ištrauką apie kūdikėlio Jėzaus gimimą, o kun. Jaroslavas pašventino kalėdaičius, kuriais pasidalino susirinkusieji.

Direktorius Mečislava Petkevič, sveikindama su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais, linkėjo ramybės ir džiaugsmo. Medininkų seniūnė ir tarybos narys įteikė mokiniams kalėdinių saldainių.

MINIME 300 –ĄSIAS KRISTIJONO DONELAIČIO GIMIMO METINES
2014-12-23

,, Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą, Ir žiemos šaltos triūsus pargriaudama juokės...‘‘ Šiais įsimintinais žodžiais kadaise savo poemą ,, Metai‘‘ pradėjo evangelikų liuteronų pastorius Kristijonas Donelaitis. Būtų didelė gėda save vadinti Lietuvos piliečiu, jei nežinotume, kokių įsimintinų ir iki šių laikų nepamirštamų darbų yra atlikęs šis Mažosios Lietuvos grožinės literatūros pradininkas.

K. Donelaičio 300 –osioms gimimo metinėms paminėti gruodžio 16 dieną savo mokykloje organizavome 9-11 klasių mokiniams literatūrinę viktoriną ,, Ką prisimenu apie Kristijoną Donelaitį?‘‘. Mokinius viktorinai ruošė lietuvių kalbos mokytojos Nadežda Maslauskaitė ir Milda Sutkevičiūtė. Dalyviai, padalinti į tris komandas pagal klases, turėjo pristatyti namų darbus - trumpus pranešimus apie K. Donelaičio asmenybę ir epochą. Mokiniai prisiminė, kad jis buvo jautrus, neįprastų gabumų žmogus – dainavo, grojo fortepijonu, šlifavo stiklus, mėgo dirbti barometrus, laikrodžius, taip pat turėjo nepaprastai atvirą širdį. Tolminkiemyje pastatė bažnyčią, atstatė kleboniją, mokyklą, kovojo prieš neteisybę. Po demonstruojamų skaidrių ir namų darbų atlikimo komandos atsakinėjo į viktorinos klausimus, deklamavo ,, Metus‘‘, kūrė ketureilius apie K. Donelaitį pavartodami nurodytus žodžius. Kita užduotis – reikėjo XVIII a. žodžiams rasti atitikmenis šiuolaikinėje lietuvių kalboje – padėjo išsiaiškinti nugalėtojus, kuriais tapo 11 klasės komanda. Mokinių atsakymus vertino istorijos mokytoja Veslava Malevska, lenkų kalbos mokytoja Genoefa Žegaris, rusų kalbos mokytoja Teresa Jasiukevič bei matematikos mokytoja Tatjana Siroit. Vertinimo komisijai padėjo lietuvių kalbos mokytojos.

Norisi tikėti, kad literatūrinė viktorina paliko mums visiems įspūdžių ir ateity bus dar gražių ir prasmingų renginių, ugdančių pagarbą lietuviško žodžio kūrėjams, knygai ir savo kraštui.

12345678910111213141516171819202122232425
MOBILIOJI BIOKLASĖ
2015-01-30

Autorius: Biologijos mokytoja Irena Mikulevič