APSILANKYMAS LIETUVOS NACIONALINIAME OPEROS IR BALETO TEATRE
2017-01-16

Sausio 12 dieną grupelė mūsų mokyklos mokinių lankėsi Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Kaip dovaną už gerus sporto pasiekimus 12 mokinių gavo pakvietimus į dviejų veiksmų baletą pagal Johano Štrauso muziką “Žydrasis Dunojus”.

Tai žaisminga istorija apie jaunąjį kompozitorių Francą, kuris atsostogauja su savo sužadėtine Ana. Atostogaudamas susipažįsta su garsia aktore Franciska, kuri vos nesužlugdo įsimylėjelių santykių.

Mokiniams labai patiko nuostabi muzika, gera istorija ir egzotiniai šokiai... Iš baleto išėjo pilni įspūdžių ir geros nuotaikos.

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA
2017-01-16

Sausio 13-ąją, kaip ir kismet, mokyklos bendruomenė prisijungė prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtos 1991 m. sausio 13-osios įvykiams paminėti. Prieš pirmą pamoką buvo pagerbti visi žuvusieji – ties langais plazdėjo žvakutės – vienybės ir atminimo simbolis. Po pirmos pamokos sugiedojome Lietuvos himną, po to mokiniai perskaitė pranešimą apie sausio 13 dienos įvykius, deklamavo eilėraščius, minėjimo pabaigoje tylos minute buvo pagerbti žuvusieji didvyriai.

PATYČIOMS - NeLIKE!
2016-12-12

Gruodžio 1 d., 12.00–12.45 val., 7 klasės mokiniai stebėjo „Omnitel“ B2B trenerio Rimvydo Jurkuvėno e-pamoką „Patyčioms – NeLike!“.

E-pamokos metu buvo aptarta patyčių mastas, realios kasdienės situacijos, galimos pasekmės besityčiojančiam ir patyčias patiriančiam asmeniui, mokytojo rolė bei elgesys ir būdai, kaip kovoti su patyčiomis. Pamokos pabaigoje buvo skirtos kelios minutės, per kurias mokiniai galėjo atsiprašyti draugo ir apsikabinti.

„AIDS: GERIAU ŽINOTI!”
2016-12-12

Lapkričio 30 d. mokykloje buvo paminėta tradiciniu renginiu tapusia Pasaulinė AIDS diena! 10-12 klasių mokiniai tiesiogiai stebėjo Pasaulinei AIDS dienai skirtą viešą prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaitą „AIDS: GERIAU ŽINOTI!”. Mokiniai sužinojo: Kodėl nepavyksta sustabdyti ŽIV epidemijos? Kokie mitai vis dar gaubia AIDS ir ŽIV? Kodėl ŽIV paplitimas mūsų kaimynystėje vienas didžiausių? Ką apie ŽIV ir AIDS turi žinoti kiekvienas?

PARODA “LIETUVOS VALDOVAI”
2016-12-02

Gruodžio 1 d., ketvirtadienį, mūsų mokyklos 8 ir 11 klasių mokiniai dalyvavo dailininkės Sofijos Kanaverskytės vėliavų parodos „Lietuvos valdovai“ atidaryme, vykusiame Medininkų pilyje. Mokiniai apžiūrėjo aplikacijos ir siuvinėjimo technika sukurtas vėliavas, kuriose pavaizduoti Lietuvos valdovai, Tėvynei artimiausi šventųjų paveikslai, LDK Gediminaičių herbas.

Dailininkė parodos atidarymo metu pasakojo: “Audinių skiautėmis, mezginiais, spalvotomis ir auksinėmis juostelėmis, karoliukais, siuvinėjimais norėjau atskleisti istorinės prabangos spindesį. Ši paroda – mano giesmė didingai Lietuvos praeičiai. ”.

Mokiniai labai džiaugiasi turėję galimybę dalyvauti parodos atidaryme ir pamatyti eksponuojamas menininkės kurtas vėliavas.

LAPKRIČIO 16-OJI – TOLERANCIJOS DIENA
2016-11-16

Lapkričio 16 dieną visame pasaulyje minima Tolerancijos diena. Ne išimtis ir mūsų mokykla.

Šią dieną pradėjome nuo flash mobo „Tolerancijos šokis“, kurį pravedė šokių būrelio mokytoja Viktorija Pomecko. Mokiniai, atsistoję eilėmis, mokėsi atlikti judesius pagal ritmingą muziką. Tolerancijos šokio žiūrovai išrinko geriausiai šokančią mokinių komandą, o mokytoja Viktorija Pomecko nugalėtojams įteikė saldumynų.

2016 metų Tolerancijos dienos simbolis yra paukštis, todėl kiekviena klasė turėjo sukurti savo paukštį , kurį vėliau pristatė draugams. 5 klasė įkūnijo toleranciją balandyje, 6 klasė – kregždutėje, 7 klasė – putpelėje. Labai originaliai „Tolerancijos paukštį“ pristatė 8, 9, 12 klasės. Po kūrybinių darbų pristatymo mokiniams buvo pasiūlyta pažiūrėti filmų apie ( ne)tolerancijos atvejus. Vaikai diskutavo apie patyčių prevenciją, žaidė tolerancijos žaidimus, pildė testus norėdami išsiaiškinti, ar yra tolerantiški. Po užsiėmimų visi sutiko, jog žmogus turi teisę būti kitoks nei visi ir negalima jo žeminti už išskirtinumą.

APSILANKYMAS LIETUVOS NACIONALINIAME OPEROS IR BALETO TEATRE

Autorius: Jelena Polujanska, lietuvių kalbos mokytoja