PASKAITA APIE LIETUVOS KARIUOMENĘ
2016-09-23

Apie tai, kad ginti tėvynę yra ne tik kiekvieno piliečio pareiga, bet ir garbė, 10-12 klasių mokiniams papasakojo rugsėjo 22 d. į mūsų mokyklą atvykę Lietuvos kariuomenės atstovai. Mokiniai sužinojo, kaip tapti nuolatinės pradinės karo tarnybos savanoriu, apie tarnybą profesionalioje kariuomenėje, apie krašto apsaugos sistemą Lietuvoje.

PRISIMINKIME KELIŲ EISMO TAISYKLES
2016-09-06

Mokslo metų pradžioje Prevencijos poskyrio policijos pareigūnai skuba į mokyklas, kad dar kartą primintų mokiniams kelių eismo taisykles. Rugsėjo 6 d. policininkės Violeta Žukovska-Kaminskienė ir Irena Jankovska, kartu su policijos bičiuliu - šunimi AMISu, pravedė pradinių klasių mokiniams praktinį užsiėmimą apie saugų elgesį kelyje. Kiekvienas mokinys gavo po atšvaitą.

Dėkojame policijos pareigūnams už rūpestį dėl vaikų saugumo keliuose.

RUGSĖJO 1-OJI - MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA
2016-09-05

Vasarai užvėrus duris, prasideda ruduo. Jo didžiausia dovana - Rugsėjo 1-oji- mokslo ir žinių diena. Pasipuošę, besišypsantys, gerai nusiteikę, nešini gėlių puokštėmis mokiniai skubėjo į mokyklą.

Pirmas 2016-2017 m. m. skambutis- didelė šventė ne tik pirmokams, bet ir abiturientams, nes jis gali tapti startu svajonėms išsipildyti. Renginio metu mokiniai pasidalino įspūdžiais apie atostogas, pasveikino draugus su mokslo metų pradžia, palinkėjo sau ir mokytojams stiprybės. Šią ypatingą dieną sėkmės linkėjo Vilniaus rajono merė Marija Rekst, mokyklos direktorė Mečislava Petkevič, sveikinimo žodį tarė Medininkų seniūnė Renata Bogdanovič.

Dar ilgai mokiniai nesiskirstė, jų rankose blyksėjo fotoaparatai, mokytojų rankose žydėjo gėlės. Mokslo metai prasidėjo!

ABITURIENTAMS ĮTEIKTI BRANDOS ATESTATAI
2016-07-18

Liepos 8 d. Medininkų šv. Kazimiero vidurinėje mokykloje devyniems vidurinio ugdymo programą baigusiems abiturientams buvo įteikti brandos atestatai.

Mokyklos direktorė tardama sveikinimo žodį džiaugėsi, kad visi abiturientai sėkmingai išlaikė pasirinktus brandos egzaminus. Ypatingai džiugina tai, kad dviejų mokinių - Uršulios Pipiraitės ir Kšištofo Aškelovič užsienio kalbos (rusų) žinios buvo įvertintos net 100 balų.

Sveikinimo žodžius abiturientams išsakė 12 klasės vadovė, kuri linkėjo savo auklėtiniams nepaklysti gyvenimo kryžkelėse, nebijoti darbo ir atkakliai siekti savo tikslų

Po brandos atestatų įteikimo ceremonijos abiturientai pasidalino savo ateities planais.

GEDULO IR VILTIES DIENA
2016-06-30

Birželio 14-ąją Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena, primenanti tragiškus istorijos įvykius. Prieš 75 metus prasidėjo Lietuvos gyventojų trėmimai į Sibirą, Kolymą, Vorkutą. Kasmet mažėja liudininkų, prisimenančių pirmosios sovietų okupacijos laikus. Tam, kad istorinė atmintis gyvuotų ir būtų perduodama iš kartos į kartą, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas kasmet inicijuoja pilietines iniciatyvas, skirtas bendrojo ugdymo mokykloms. Šiemet Gedulo ir vilties dienai skirta iniciatyva „Vilties angelas“. Gegužės 31 dieną mokiniai kūrė angelus, simbolizuojančius begalinį tikėjimą, viltį, kuri padėjo tremtiniams išgyventi Sibiro negandas. Mokiniai ruošė ir pranešimus apie tremtinių gyvenimą, diskutavo, kas padėjo išlikti ir sugrįžti į Tėvynę, žiūrėjo filmą “Ledo vaikai”.

Pilietinė iniciatyva „Vilties angelas“ vyko visoje Lietuvoje. Apie 190 Lietuvos mokyklų organizavo Gedulo ir vilties dienos paminėjimus miestuose ir miesteliuose. Tūkstančiai mokinių rankomis sukurtų Vilties angelų paskatino prisiminti istoriją.

MOKYKLOS SVEČIAI- MOKINIAI IŠ ,,ANIMUS,, MOKYKLOS LENKIJOJE
2016-06-21

Birželio 6- 10 dienomis mūsų mokykloje viešėjo grupė mokinių su 3 mokytojais iš ANIMUS mokyklos Kobylkoje ( Lenkija). Bendradarbiavimas su ANIMUS mokykla prasidėjo prieš kelerius metus ir iki šiol sėkmingai tęsiasi. Šiais metais pakvietėme mokyklą partnerę realizuoti projektą „ Būkime draugais“.

Viešnagės metu svečiai daug keliavo. Apsilankė Europos parke, Etnokosmologijos muziejuje Molėtų rajone, kuriame turėjo edukacinį užsiėmimą. Daug įspūdžių paliko „Lobio ieškojimas“ Verkių parke. Mokiniai sprendė įvairias užduotis, mįsles norėdami gauti užuominų, kur paslėptas lobis. Vaikai taip pat aplankė Vilniaus senamiestį, Medininkų pilį bei poeto Vladislavo Sirokomlės muziejų, kuriame turėjo vaško liejimo užsiėmimą. Po ekskursijų mokyklos svečiai dalyvavovo įvairiose sportinėse rungtynėse , šokių pamokose, kūrybiniuose užsiėmimuose: „Draugo portretas“, „Draugystės galia“.

Tarp abiejų mokyklų mokinių užsimezgė draugiški santykiai, todėl vaikai siekė geriau pažinti vienas kitą. Svečių apsilankymas mūsų mokykloje suteikė daug džiaugsmo ir nepamirštamų įspūdžių bei paliko daug nuostabių prisiminimų.

PASKAITA APIE LIETUVOS KARIUOMENĘ
2016-09-23

Autorius: Gabriela Boroško, 10 klasės mokinė

PRISIMINKIME KELIŲ EISMO TAISYKLES
2016-09-06

Dėkojame policijos pareigūnams už rūpestį dėl vaikų saugumo keliuose.

Autorius: Viktorija Pomecko, 1/2 klasių vadovė

RUGSĖJO 1-OJI - MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA