UŽSIENIO KALBŲ DIENA
2017-05-19

Gegužės 18 dieną mūsų gimnazijoje, kurioje mokiniai mokosi dviejų užsienio kalbų – anglų bei rusų, vyko Užsienio kalbų diena. Vaikai paruošė pristatymus ir prezentacijas. Linksmai padainavo ir pašoko 5-6 klasių mokiniai bei padovanojo visiems dalyviams balionus su užrašu „Never give up“. 7 klasės mokiniai papasakojo apie Didžiosios Britanijos tradicijas ir šventes, o 9 klasės mokiniai pristatė įdomių faktų apie rusų kalbą. Rusų kalbos mokytoja Teresa Jasiukevič paskelbė kryžiažodžių konkurso nugalėtojus ir palinkėjo visiems didelio užsispyrimo ir noro mokytis užsienio kalbų.

JAUNASIS BARDAS DOMANTAS RAZAUSKAS MEDININKŲ ŠV. KAZIMIERO GIMNAZIJOJE
2017-05-19

Dabar bardais dažnai vadinami dainuojamosios poezijos atlikėjai. Tačiau apibrėžti, kas yra dainuojamoji poezija, pakankamai sunku. Būtina paminėti vieną esminį šio žanro bruožą – dainuojamajai poezijai labai svarbi aukščiausios klasės poezija. Gal poezija čia netgi svarbesnė, o muzika tik jai akompanuoja emociškai išryškindama patį tekstą.

Pirmadienio popietę, gegužės 15 dieną, mūsų gimnazijoje vyko I-IV G klasių mokinių susitikimas su VŠĮ BARDAI LT vykdomo projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte” jaunuoju bardu Domantu Razausku, kuris atliko savo kūrybos dainas. Be to, susitikimo metu jaunasis dainius pasakojo apie save, minčių atsiradimą bei įgyvendinimą. Kartu su mokiniais sukurtoje savotiškoje kūrybiškumo aplinkoje dainuojamosios poezijos menininkas skatino mokinių domėjimąsi šiuolaikine poezija bei bardiškąja kultūra. Mūsų gimnazijos mokiniai taip pat pasidalino savo kūryba - Kamilė Leonovič ir Kornelija Mordasaitė padeklamavo eilėraščius, o Gabrielia Boroško, grodama gitara, atliko savo kūrybos dainą.

Po šio susitikimo su Domantu Razausku tikimės, jog mūsų mokiniai, įkvėpti menininko, ir toliau kurs eiles, ugdys ir puoselės savo kūrybiškumą.

AKCIJA “DAROM 2017”
2017-05-04

Kaip ir kiekvienais metais Medininkų šv. Kazimiero gimnazijos mokiniai ir mokytojai gegužės 4 dieną aktyviai įsitraukė į aplinkos švarinimo akciją „DAROM 2017“. Visi intensyviai darbavosi.

Tokios pilietinės akcijos, kaip „DAROM“, keičia žmonių požiūrį į visuomenės suvokimą, kartu prisideda prie pilietiškumo skatinimo bei savanorystės plėtojimo. DAROM! GAMTA TAU PADĖKOS!

Mokytojai iš Vokietijos apsilankė mūsų gimnazijoje
2017-05-03

Balandžio 28 dieną mūsų mokykloje svečiavosi mokytojų grupė iš Vokietijos (Weil im Schoenbuch). Mūsų gimnazijos mokiniai parengė svečiams koncertą, kurio metu sušoko "Polonezą", suvaidino pantomimą "Žmogaus sukūrimas" ir atliko lietuvių bei lenkų liaudies dainas. Mokyklos partnerės mokytojai liko sužavėti vaikų pasirodymu ir išsakė nuomonę, jog mūsų gimnazija gali didžiuotis kūrybingais mokiniais.

Mokytojai lankėsi Lietuvoje pirmą kartą, todėl jiems buvo įdomu pabuvoti Trakuose, Kaune, apsilankyti "Kauno Jazz" festivalyje. Medininkų bendruomenės narė Jelena Polujanska organizavo svečiams susitikimą su Vokiečių kalbos mokytojų draugijos nariais. Jo metu mokytojai aptarė užsienio kalbų mokymąsi abiejose šalyse. Po ekskursijų ir susitikimų svečiai tvirtino, kad keturios dienos Lietuvoje parodė jiems mūsų šalies grožį, žmonių svetingumą ir nuoširdumą.

PARODA ,,VAKARŲ UKRAINOS PILYS IR RŪMAI“
2017-05-02

Balandžio 25 dieną mūsų gimnazijos mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę dalyvauti parodos “Vakarų Ukrainos pilys ir rūmai” atidaryme Medininkų pilyje.

Šios parodos tikslas – supažindinti Lietuvos visuomenę su Vakarų Ukrainos kultūros paveldo objektais – pilimis ir dvarais, kurie yra bendros abiejų šalių istorijos liudininkai, dauguma statyti ir valdyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščių ir didikų.

Pamatėme parodoje eksponuojamus 45 grafikos kūrinius iš Lvovo istorijos muziejaus rinkinių ir galėjome grožėtis nuostabiais Ukrainos miestų ir gyvenviečių, įamžintų prieš šimtą metų vaizdais.

APSILANKYMAS TEATRE
2017-05-02

Kaip ir kiekvienais metais, gimnazijos globėjo dienos proga, mūsų gimnazijoje yra apdovanojami geriausiai besimokantys mokiniai, kurie gauna pakvietimus į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą.

Balandžio 7 dieną grupė mūsų gimnazijos mokinių apsilankė Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur turėjo nuostabią galimybę stebėti įspūdingą baleto „Romeo ir Džuljeta” premjerą, kuri stebino muzikos, šviesos efektais bei situacijos aktualumu. Tai nuostabi istorija apie meilę šių dienų konfliktų apsuptyje.

UŽSIENIO KALBŲ DIENA

Autorius: Anglų kalbos mokytoja metodininkė Iraida Vlasova

JAUNASIS BARDAS DOMANTAS RAZAUSKAS MEDININKŲ ŠV. KAZIMIERO GIMNAZIJOJE

AKCIJA “DAROM 2017”