IŠVYKA Į PLANETARIUMĄ
2015-05-12

Gegužės 14 dieną 7-10 klasių mokiniai aplankė Vilniaus planetariumą, kur vyko neįprasta astronomijos pamoka apie Saulės sistemą. Mokiniai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie Saulės sistemos kūnus, jų judėjimą ir sudėtį.

Fizikos mokytoja M.Petkevič papasakojo, kad Vilniaus planetariumas veikia jau 50 metų ir yra vienas iš geriausių Europoje.

Žvaigždžių salėje unikalia projekcine aparatūra buvo rodomas žvaigždėtas dangus, kuriame galima pamatyti 6000 žvaigždžių, Saulę, Mėnulį, planetas, Paukščių Taką, kometą, dangų iš įvairių žemės vietų.

METODINIŲ DARBŲ PARODA
2015-05-12

Balandžio 30 d. – gegužės 5 d. Medininkų šv. Kazimiero vidurinėje mokykloje vyko mokytojų metodinių darbų paroda ir jų pristatymas. Mokytojai supažindino savo kolegas su projektais, renginių scenarijais, pamokų planais, apklausų rezultatais. Visi dalyviai aktyviai dalinosi gerąja patirtimi. Kiekvienas buvo įsitikinęs, kad papildoma veikla, gerai suplanuota pamoka, dalykų savaitės bei renginiai stiprina mokinių mokymosi motyvaciją, ugdo vaikų savarankiškumą , lavina jų gebėjimus.

ATVIRŲ DURŲ DIENA KENOS UŽKARDOJE
2015-05-11

Ketvirtadienį, gegužės 7 dieną, septyni vienuoliktokai kartu su klasės vadove nuvyko į Kenos užkardą, kur buvo surengta Atvirų durų diena. Per profesinio veiklinimo vizitą mokiniai turėjo galimybę susipažinti su gaisrininko, kinologo, muitininko, kario, policijos ir valstybės sienos apsaugos pareigūno profesijomis. Renginys prasidėjo VRM reprezentacinio pučiamojo orkestro pasirodymu, vėliau įvyko inscenizuotas ginkluotų valstybės sienos pažeidėjų sulaikymas. Stebėjome kinologų dresuoto šuns pasirodymą. Vėliau ragavome pasienietiškos košės.

Kiekvienas galėjo dalyvauti varžybose. Mūsų klasės draugas Kšyštof buvo apdovanotas diplomu už gerus rezultatus bėgimo su specialia pareigūno uniforma ir šautuvu varžybose.

GEGUŽĖS 3-OSIOS MINĖJIMAS
2015-05-11

Kiekvienais metais, gegužės 3 dieną, lenkų tauta švenčia Lenkijos pirmosios konstitucijos Europoje priėmimo metines. 1791 m. gegužės 3 dieną buvo priimtas įstatymas, kuris reglamentavo Abiejų Tautų (Lietuvos ir Lenkijos) teisinę sistemą. Tai buvo pirmoji moderni rašytinė konstitucija.

Mes, kaip tautinių mažumų atstovai, gyvenantys Lietuvoje, taip pat minime šią datą kartu su Lenkijos tauta. Mūsų mokykloje ši data buvo paminėta iškilmingame renginyje, į kurį susirinko visa mokyklos bendruomenė. Įžangos žodį tarė istorijos mokytoja Veslava Malevska. Vėliau mokiniai deklamavo eilėraščius ir pasakotojo apie šlovingus Lenkijos istorijos įvykius.

LIETUVOS ENERGETIKOS PRAEITIS, DABARTIS IR ATEITIS
2015-05-07

Šiais metais mūsų mokykloje buvo įgyvendintas projektas "Lietuvos energetikos praeitis, dabartis ir ateitis ". 10 klasės mokiniai kartu su projekto iniciatore, fizikos mokytoja Mečislava Petkevič, aplankė Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje ir Kruonio hidroakumulacinę elektrinę. Balandžio 30 d. mokykloje įvyko projekto pristatymas ir aptarimas.

Dešimtokės Katažyna Aškelovič ir Mariola Bujnicka pristatė Lietuvos energetikos istoriją. Mokinės papasakojo apie tai, kur ir kada buvo pastatytos pirmosios elektrinės, koks yra jų likimas šiandien. Artur Polujanski ir Ivona Stefanovska paruošė pristatymą apie Lietuvos energetikos dabartį. Mokiniai papasakojo apie žinomiausias ir galingiausias, energiją gaminančias elektrines Lietuvoje: Šiluminę elektrinę Elektrėnuose (LEL) ir Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę (KHAE).

Jaroslav Tankeliun ir Karol Tunkevič pateikė energijos prognozes ateičiai. Pasak berniukų, apie Lietuvos energijos ateitį galime spręsti iš šių dienų pasiekimų energetikos srityje. Šiandien Lietuva sėkmingai naudoja saulės ir vėjo energiją. Mūsų šalyje veikia šimtai mažų saulės ir vėjo jėgainių. Lietuvoje yra galimybė naudoti geoterminius energijos šaltinius. Mokiniai taip pat aptarė energetikos saugumo Lietuvos valstybėje problemą.

NETRADICINĖ ATVIRA MATEMATIKOS PAMOKA ,, PILIS SKAIČIUOSE‘‘ 6 KLASĖJE
2015-05-04

Netradicinės pamokos šiuolaikinėje mokykloje yra labai svarbios, nes jos sudomina mokinius dalyku labiau negu įprastos pamokos - žinių įsisavinimas vyksta greičiau, o patirtos emocijos geriau įtvirtina nagrinėjamą medžiagą.

Balandžio 29 dieną matematikos mokytoja T. Siroit pravedė atvirą matematikos pamoką „Pilis skaičiuose“ netradicinėje aplinkoje – Medininkų pilyje 6 klasės mokiniams.

Pirmiausiai mokiniai susipažino su pilies istorija apsilankę pilies muziejuje. Po to konferencijos salėje dirbdami grupėse aiškinosi, ką sako skaičiai apie pilį, muziejų ir jo eksponatus. Tačiau nustatyti šiuos skaičius nebuvo lengva. Iš pradžių mokiniai turėjo išspręsti matematinius uždavinius, reikalaujančius prisiminti 6 klasės pamokų medžiagą.

Bet koks nuobodžių pamokų, įprastinio mokymosi iš vadovėlių atsisakymas skatina vaikus kitaip pažvelgti į mokslus, skatina meilę mokyklai ir mokytojui. Geras mokytojas bus tas, kuris paliks vaiko širdyje gerų emocijų ir prisiminimų, o ne atmintinai iškaltas žinias. Taigi vesdami netradicines pamokas, mokytojai rodo, kad jie ne tik moko mokinius, bet ir skatina juos domėtis mokslais, įvairiapusiškai tobulėti.

Pamoką stebėjo, aptarė bei dalijosi gerąja patirtimi ne tik mūsų mokyklos Tiksliųjų mokslų metodinės grupės nariai, bet ir Vilniaus r. Nemėžio matematikos metodinio centro mokytojai.

1234567891011121314151617181920212223242526272829
IŠVYKA Į PLANETARIUMĄ