Renginiai


GAMTOS IR TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ SAVAITĖ
2015-03-25

Kovo 16-20 dienomis mūsų mokykloje vyko Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė, kurios metu buvo organizuojami renginiai, išvykos, viktorinos , kryžiažodžių ir galvosūkių konkursai.

Pirmadienį 9 ir 10 klasių mokiniai, vadovaujami chemijos mokytojos A. Volodkienė parengė plakatus, kuriuose pateikė įdomių faktų apie mokinių ir mokytojų mėgstamą maistą ir gėrimus. Taip pat mokiniai galėjo dalyvauti biologijos mokytojos I.Mikulevič organizuojamoje viktorinoje „Saugokime žemę“.

Antradienį 6-10 klasių mokiniai apsilankė Pinigų muziejuje, kur pamatė kitų šalių pinigus, taip pat galėjo savo rankomis pasidaryti suvenyrus. Išvyką vainikavo pasivaikščiojimas po Senamiestį, Bernardino sodą bei apsilankymas pramogų centre – Akropolis.

Trečiadienį mūsų mokyklos 8-10 klasių mokiniai apsilankė Energetikos ir Technikos muziejuje, kur buvo supažindinti su Vilniaus šiluminės elektrinės praeitimi, matė garo katilus, turbinas, elektros generatorius, kurie anksčiau gamino vilniečiams elektrą. Be to, apsilankė senų automobilių parodoje, žavėjosi mašinomis, kurios kadaise važinėjo Vilniaus gatvėmis. Ir įdomiausia buvo išbandyti prietaisus, kuriais patikrino skirtingus fizinius reiškinius.

Ketvirtadienį vyko matematinių žinių konkursas " Kengūra 2015 ", kuriame dalyvavo 4-11 klasių mokiniai. Nors užduotys ir galvosūkiai buvo gana sudėtingi, bet džiugu, kad kiekvienais metais vis daugiau mokinių nori išbandyti savo žinias. Vėliau 9-10 klasių mokiniai galėjo išmėginti savo jėgas informacinių technologijų viktorinoje “Logika informatikoje”. Mokiniai, pasikirstę grupėmis, atsakinėjo į linksmus, logikos ir netradicinio mąstymo reikalaujančius klausimus. Po viktorinos vyko integruotas matematikos ir istorijos renginys " Majų kalendorius". Pasiskirstę 5-8 klasių mokiniai į komandas, atsakinėjo į klausimus apie Majus bei skaičiavo taip, kaip tai darė Majai prieš šimtus metų.

Penktadienį mokiniai galėjo atlikti cheminius eksperimentus.


ŽEMĖS DIENA
2015-03-25

Kovo 23 dieną mūsų mokykloje buvo sukurta netradicinė mokymosi aplinka, nes minėjome Pasaulinę žemės dieną, kuri šiais metais švenčiama jau 44-ąjį kartą. Klasėse vyko pokalbiai tema “Esame žemės gyventojai“, vėliau - praktinis užsiėmimas „Panaudokime atliekas kūrybingai“, kurio metu mokiniai išradingai panaudojo atliekas. Po to 5-11 klasių mokiniai dalyvavo ekologinėje konferencijoje, žiūrėjo filmus apie gamtosaugą. Šią dieną buvo įgyvendintas projektas „Žalia palangė“. Mokiniai į kūrybingai dekoruotus indus sėjo vaistažoles, gėles ir daržoves. Kiekvienas taip pat turėjo galimybę patikrinti žinias konkurse „Ką žinau apie žemės planetą ?“. Netradicinio mokymosi pabaigoje vyko darbelių iš buitinių atliekų paroda bei dienos apibendrinimas.


MŪSŲ MOKYKLOS MOKINIAI DALYVAUJA ISTORIJOS ŽINIŲ KONKURSE
2015-03-24

Šiais metais mūsų mokyklos mokiniai jau antrą kartą dalyvavo Tarptautiniame žinių apie Prakeiktuosius karius ir Rotmistrą Vitoldą Pileckį konkurse, kurį organizavo Lenkijos Kobylkos miesto lenkiško laikraščio klubas. Konkurse dalyvavo 6 klasės mokiniai, vadovaujami lenkų kalbos mokytojos Genoefa Žegaris, ir 8 bei 10 klasių mokiniai, kuriems konkursui pasiruošti padėjo lenkų kalbos mokytoja Renata Jočienė. Konkurso dalyvius taip pat konsultavo istorijos mokytoja Veslava Malevska.

Konkurso rezultatų paskelbimas ir laureatų apdovanojimas vyko kovo 19 d. Zielonkos mieste, netoli Varšuvos. Į iškilmingą renginį išvyko ir mūsų mokyklos atstovai: dvi aštuntokės ir viena dešimtokė kartu su istorijos mokytoja. Buvome maloniai nustebinti, kai tarp konkurso laimėtojų pateko ir mūsų mokyklos mokinės: Gabriela Boroško – I vietos laimėtoja, Viktorija Jurevič – užėmusi II vietą, Mariola Buinicka, kuri savo amžiaus kategorijoje tapo II vietos prizininke ir laimėjo kelionę į Briuselį. Padėkos raštus ir knygas taip pat gavo 6 klasės mokiniai Brigita Naradauskaitė, Marcin Volčok ir Kamila Gosteva.

Per viešnagę Lenkijoje mokiniams buvo organizuojamos įvairios pažintinės išvykos į istorines vietas.

Mokiniai džiaugėsi pasinaudoję galimybe dalyvauti konkurse.


LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA.
2015-03-16

Kovo 11 dieną Lietuva minėjo nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines. Prieš ketvirtį amžiaus, 1990 metais, Lietuva pakilo į kovą už laisvę, buvo kupina drąsos ir nepalaužiamos vienybės, pasitikėjo savimi ir įtvirtino demokratiją.

Jau tapo tradicija valstybės svarbią datą švęsti visiems kartu, todėl ir šiais metais, kovo 10 dieną, mūsų mokyklos bendruomenė susirinko paminėti Lietuvos nepriklausomybės dieną. Tradiciškai renginį pradėjome Lietuvos himnu. Po to vedančiosios papasakojo susirinkusiems apie 1990 m. kovo 11-osios įvykius pabrėždamos, kad Lietuvos ateitis priklauso nuo jaunuolių prasmingų darbų. Kokie esame mes, tokia ir bus Lietuva. Renginį paįvairino mokinių deklamuojami eilėraščiai, daina ,, Tai mane gražiai augino‘‘, kurią visi kartu atliko mokiniai ir mokytojai. Vėliau mokiniai dalyvavo viktorinoje bei patikrino savo žinias apie Lietuvą. Dalyviai, atspėję atsakymą, turėjo taisyklingai jį užrašyti skirtuose langeliuose. Renginio metu prisijungėme ir prie pilietinės iniciatyvos ,, Gyvasis tautos žiedas‘‘. Jos metu apsirengėme Lietuvos valstybinės vėliavos spalvomis, sustojome vienas šalia kito ir pabandėme sudaryti gėlės žiedą, kurį skyrėme savo šaliai.

Džiugu, kad renginio metu pakartojome Lietuvos istorijos įvykius, pajutome lietuviškos dainos ir eilėraščių grožį, pagarbą ir atsakomybę Lietuvai. Žinome, kad laisvė – tai nėra dovana – už ją reikia kovoti, ja reikia rūpintis, dėl jos dirbti kiekvieną dieną.


IŠVYKA Į LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMUS
2015-03-12

Kovo 5 dieną aštuoniolika mūsų mokyklos mokinių, kartu su istorijos mokytoja Veslava Malevska, išvyko į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmus, kurie po daugelio metų trukusios rekonstrukcijos jau nuo 2013 m. priima lankytojus. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti įdomias ekspozicijas ir pamatyti istorinius eksponatus, saugomus muziejuje. Taip pat pažintinė kelionė praturtino mokinių žinias apie Lietuvos valstybę.


MOKYKLOS GLOBĖJO DIENA
2015-03-05

Ilgus šimtmečius šventas Kazimieras laikomas dviejų tautų, Lenkijos ir Lietuvos, globėju. Buvęs kilnus kunigaikštis, šiandien - šventasis, daugeliui yra sektinas pavyzdys, o mūsų mokyklos mokiniams jo asmenybė tapo ypatingai artima, kai prieš devynerius metus mokyklai buvo suteiktas šv. Kazimiero vardas. „Būkime kaip šv. Kazimieras“ - tai kiekvieno mūsų mokyklos mokinio šūkis.

Kovo 4-oji - ypatinga diena mūsų mokykloje. Šiemet ji prasidėjo iškilmingomis eitynėmis su šv. Kazimiero vėliava į Medininkų bažnyčią. Po Mišių mokykloje vyko šventinis renginys. Lelijos - tai kunigaikščio simbolis, todėl šventė prasidėjo himnu ir šokiu ,, Lelija ". Dramos būrelio nariai parengė ir pristatė nuostabų spektaklį apie šv. Kazimiero gyvenimą ir veiklą.

Šiemet kiekvienos klasės mokiniai dalyvavo mokyklos organizuojamame žinių apie šv. Kazimierą konkurse. Mokiniams buvo pavesta paruošti ir pristatyti plakatą apie mokyklos globėją. Kiekviena klasė nagrinėjo skirtingą temą - Šv. Kazimiero protėviai, Šv. Kazimiero vaikystė, Patarlės apie šv. Kazimierą, Kaziuko mugė, Šv. Kazimiero ikonografija , Šv. Kazimiero kultas Lenkijoje ir Lietuvoje, Religinis ir politinis šventojo gyvenimas, Šv. Kazimiero kanonizacija.

Jau tapo tradicija Mokyklos Globėjo dienos proga apdovanoti mokinius už pasiektus mokymosi ir kitos veiklos rezultatus. Šiemet už puikius mokymosi rezultatus padėkos raštais apdovanotos mokinės Karolina Šuškevič (4 kl.), Milena Jermakovič (7 kl.), Patrycja Ancukevič (7 kl.), Gabriela Boroško (8 kl.). Geriausiais mokymosi rezultatais tarp 5-12 klasių didžiavosi septintokai. Geriausiai mokyklą lankantys trečiokai ir šeštokai taip pat gavo apdovanojimus. 8 mokiniai, nepraleidę nė vienos pamokos, gavo atminimo dovanėles ir padėkas. Padėkos raštais taip pat pagerbti geriausiais sportiniais pasiekimais pasižymėję mokiniai. Neliko nepastebėtas mokyklos laikraščio redakcijos darbas. Mokyklos laikraščio ,, Aidas " redakcija ir redaktorė Karolina Baraškevič buvo apdovanota diplomais ir dovanomis. Mokyklos direktorė pagyrė ansamblio „Pšepiurečka“ ir dramos būrelio veiklą. Apdovanojimus taip pat gavo ir mokytojai.

Šventėje dalyvavo garbingi svečiai: p. Lechas Leonovič (Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys), Renata Bogdanovič (Medininkų seniūnė), kun. Jaroslav Rekvardt (parapijos klebonas), p. Jonas Maniakas (mūsų mokyklos ilgametis draugas iš Radomo miesto Lenkijoje).

Šventiniam renginiui pasibaigus, prasidėjo tradicinė Kaziuko mugė. Mokiniai prekiavo savo gamintais kepiniais, atvirukais, įvairiais rankdarbiais ir medžio dirbiniais, paveikslais.

Devyneri metai praėjo nuo dienos, kai mūsų mokyklai buvo suteiktas šv. Kazimiero vardas. Globėju išsirinkome kilnų ir įžymų kunigaikštį, todėl norime ne tik skelbti jo idėjas, bet ir įgyvendinti jas savo gyvenimo keliuose remdamiesi tiesa, meile ir nuolankumu, tarnyba kitam žmogui ir Dievui.

123456789101112131415161718192021222324252627
GAMTOS IR TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ SAVAITĖ
2015-03-25

Kovo 16-20 dienomis mūsų mokykloje vyko Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė, kurios metu buvo organizuojami renginiai, išvykos, viktorinos , kryžiažodžių ir galvosūkių konkursai.

Pirmadienį 9 ir 10 klasių mokiniai, vadovaujami chemijos mokytojos A. Volodkienė parengė plakatus, kuriuose pateikė įdomių faktų apie mokinių ir mokytojų mėgstamą maistą ir gėrimus. Taip pat mokiniai galėjo dalyvauti biologijos mokytojos I.Mikulevič organizuojamoje viktorinoje „Saugokime žemę“.

Antradienį 6-10 klasių mokiniai apsilankė Pinigų muziejuje, kur pamatė kitų šalių pinigus, taip pat galėjo savo rankomis pasidaryti suvenyrus. Išvyką vainikavo pasivaikščiojimas po Senamiestį, Bernardino sodą bei apsilankymas pramogų centre – Akropolis.

Trečiadienį mūsų mokyklos 8-10 klasių mokiniai apsilankė Energetikos ir Technikos muziejuje, kur buvo supažindinti su Vilniaus šiluminės elektrinės praeitimi, matė garo katilus, turbinas, elektros generatorius, kurie anksčiau gamino vilniečiams elektrą. Be to, apsilankė senų automobilių parodoje, žavėjosi mašinomis, kurios kadaise važinėjo Vilniaus gatvėmis. Ir įdomiausia buvo išbandyti prietaisus, kuriais patikrino skirtingus fizinius reiškinius.

Ketvirtadienį vyko matematinių žinių konkursas " Kengūra 2015 ", kuriame dalyvavo 4-11 klasių mokiniai. Nors užduotys ir galvosūkiai buvo gana sudėtingi, bet džiugu, kad kiekvienais metais vis daugiau mokinių nori išbandyti savo žinias. Vėliau 9-10 klasių mokiniai galėjo išmėginti savo jėgas informacinių technologijų viktorinoje “Logika informatikoje”. Mokiniai, pasikirstę grupėmis, atsakinėjo į linksmus, logikos ir netradicinio mąstymo reikalaujančius klausimus. Po viktorinos vyko integruotas matematikos ir istorijos renginys " Majų kalendorius". Pasiskirstę 5-8 klasių mokiniai į komandas, atsakinėjo į klausimus apie Majus bei skaičiavo taip, kaip tai darė Majai prieš šimtus metų.

Penktadienį mokiniai galėjo atlikti cheminius eksperimentus.

Autorius: Tatjana Siroit, matematikos mokytoja

ŽEMĖS DIENA
2015-03-25

Kovo 23 dieną mūsų mokykloje buvo sukurta netradicinė mokymosi aplinka, nes minėjome Pasaulinę žemės dieną, kuri šiais metais švenčiama jau 44-ąjį kartą. Klasėse vyko pokalbiai tema “Esame žemės gyventojai“, vėliau - praktinis užsiėmimas „Panaudokime atliekas kūrybingai“, kurio metu mokiniai išradingai panaudojo atliekas. Po to 5-11 klasių mokiniai dalyvavo ekologinėje konferencijoje, žiūrėjo filmus apie gamtosaugą. Šią dieną buvo įgyvendintas projektas „Žalia palangė“. Mokiniai į kūrybingai dekoruotus indus sėjo vaistažoles, gėles ir daržoves. Kiekvienas taip pat turėjo galimybę patikrinti žinias konkurse „Ką žinau apie žemės planetą ?“. Netradicinio mokymosi pabaigoje vyko darbelių iš buitinių atliekų paroda bei dienos apibendrinimas.

Autorius: Geografijos mokytoja Alicija Klonovska

MŪSŲ MOKYKLOS MOKINIAI DALYVAUJA ISTORIJOS ŽINIŲ KONKURSE
2015-03-24

Šiais metais mūsų mokyklos mokiniai jau antrą kartą dalyvavo Tarptautiniame žinių apie Prakeiktuosius karius ir Rotmistrą Vitoldą Pileckį konkurse, kurį organizavo Lenkijos Kobylkos miesto lenkiško laikraščio klubas. Konkurse dalyvavo 6 klasės mokiniai, vadovaujami lenkų kalbos mokytojos Genoefa Žegaris, ir 8 bei 10 klasių mokiniai, kuriems konkursui pasiruošti padėjo lenkų kalbos mokytoja Renata Jočienė. Konkurso dalyvius taip pat konsultavo istorijos mokytoja Veslava Malevska.

Konkurso rezultatų paskelbimas ir laureatų apdovanojimas vyko kovo 19 d. Zielonkos mieste, netoli Varšuvos. Į iškilmingą renginį išvyko ir mūsų mokyklos atstovai: dvi aštuntokės ir viena dešimtokė kartu su istorijos mokytoja. Buvome maloniai nustebinti, kai tarp konkurso laimėtojų pateko ir mūsų mokyklos mokinės: Gabriela Boroško – I vietos laimėtoja, Viktorija Jurevič – užėmusi II vietą, Mariola Buinicka, kuri savo amžiaus kategorijoje tapo II vietos prizininke ir laimėjo kelionę į Briuselį. Padėkos raštus ir knygas taip pat gavo 6 klasės mokiniai Brigita Naradauskaitė, Marcin Volčok ir Kamila Gosteva.

Per viešnagę Lenkijoje mokiniams buvo organizuojamos įvairios pažintinės išvykos į istorines vietas.

Mokiniai džiaugėsi pasinaudoję galimybe dalyvauti konkurse.

Autorius: Veslava Malevska, istorijos vyresn. mokytoja

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA.
2015-03-16

Kovo 11 dieną Lietuva minėjo nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines. Prieš ketvirtį amžiaus, 1990 metais, Lietuva pakilo į kovą už laisvę, buvo kupina drąsos ir nepalaužiamos vienybės, pasitikėjo savimi ir įtvirtino demokratiją.

Jau tapo tradicija valstybės svarbią datą švęsti visiems kartu, todėl ir šiais metais, kovo 10 dieną, mūsų mokyklos bendruomenė susirinko paminėti Lietuvos nepriklausomybės dieną. Tradiciškai renginį pradėjome Lietuvos himnu. Po to vedančiosios papasakojo susirinkusiems apie 1990 m. kovo 11-osios įvykius pabrėždamos, kad Lietuvos ateitis priklauso nuo jaunuolių prasmingų darbų. Kokie esame mes, tokia ir bus Lietuva. Renginį paįvairino mokinių deklamuojami eilėraščiai, daina ,, Tai mane gražiai augino‘‘, kurią visi kartu atliko mokiniai ir mokytojai. Vėliau mokiniai dalyvavo viktorinoje bei patikrino savo žinias apie Lietuvą. Dalyviai, atspėję atsakymą, turėjo taisyklingai jį užrašyti skirtuose langeliuose. Renginio metu prisijungėme ir prie pilietinės iniciatyvos ,, Gyvasis tautos žiedas‘‘. Jos metu apsirengėme Lietuvos valstybinės vėliavos spalvomis, sustojome vienas šalia kito ir pabandėme sudaryti gėlės žiedą, kurį skyrėme savo šaliai.

Džiugu, kad renginio metu pakartojome Lietuvos istorijos įvykius, pajutome lietuviškos dainos ir eilėraščių grožį, pagarbą ir atsakomybę Lietuvai. Žinome, kad laisvė – tai nėra dovana – už ją reikia kovoti, ja reikia rūpintis, dėl jos dirbti kiekvieną dieną.

Autorius: Viktorija Jurevič, 8 klasė

IŠVYKA Į LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS VALDOVŲ RŪMUS
2015-03-12

Kovo 5 dieną aštuoniolika mūsų mokyklos mokinių, kartu su istorijos mokytoja Veslava Malevska, išvyko į Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmus, kurie po daugelio metų trukusios rekonstrukcijos jau nuo 2013 m. priima lankytojus. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti įdomias ekspozicijas ir pamatyti istorinius eksponatus, saugomus muziejuje. Taip pat pažintinė kelionė praturtino mokinių žinias apie Lietuvos valstybę.

Autorius: Kamilė Leonovič, 8 klasė

MOKYKLOS GLOBĖJO DIENA
2015-03-05

Ilgus šimtmečius šventas Kazimieras laikomas dviejų tautų, Lenkijos ir Lietuvos, globėju. Buvęs kilnus kunigaikštis, šiandien - šventasis, daugeliui yra sektinas pavyzdys, o mūsų mokyklos mokiniams jo asmenybė tapo ypatingai artima, kai prieš devynerius metus mokyklai buvo suteiktas šv. Kazimiero vardas. „Būkime kaip šv. Kazimieras“ - tai kiekvieno mūsų mokyklos mokinio šūkis.

Kovo 4-oji - ypatinga diena mūsų mokykloje. Šiemet ji prasidėjo iškilmingomis eitynėmis su šv. Kazimiero vėliava į Medininkų bažnyčią. Po Mišių mokykloje vyko šventinis renginys. Lelijos - tai kunigaikščio simbolis, todėl šventė prasidėjo himnu ir šokiu ,, Lelija ". Dramos būrelio nariai parengė ir pristatė nuostabų spektaklį apie šv. Kazimiero gyvenimą ir veiklą.

Šiemet kiekvienos klasės mokiniai dalyvavo mokyklos organizuojamame žinių apie šv. Kazimierą konkurse. Mokiniams buvo pavesta paruošti ir pristatyti plakatą apie mokyklos globėją. Kiekviena klasė nagrinėjo skirtingą temą - Šv. Kazimiero protėviai, Šv. Kazimiero vaikystė, Patarlės apie šv. Kazimierą, Kaziuko mugė, Šv. Kazimiero ikonografija , Šv. Kazimiero kultas Lenkijoje ir Lietuvoje, Religinis ir politinis šventojo gyvenimas, Šv. Kazimiero kanonizacija.

Jau tapo tradicija Mokyklos Globėjo dienos proga apdovanoti mokinius už pasiektus mokymosi ir kitos veiklos rezultatus. Šiemet už puikius mokymosi rezultatus padėkos raštais apdovanotos mokinės Karolina Šuškevič (4 kl.), Milena Jermakovič (7 kl.), Patrycja Ancukevič (7 kl.), Gabriela Boroško (8 kl.). Geriausiais mokymosi rezultatais tarp 5-12 klasių didžiavosi septintokai. Geriausiai mokyklą lankantys trečiokai ir šeštokai taip pat gavo apdovanojimus. 8 mokiniai, nepraleidę nė vienos pamokos, gavo atminimo dovanėles ir padėkas. Padėkos raštais taip pat pagerbti geriausiais sportiniais pasiekimais pasižymėję mokiniai. Neliko nepastebėtas mokyklos laikraščio redakcijos darbas. Mokyklos laikraščio ,, Aidas " redakcija ir redaktorė Karolina Baraškevič buvo apdovanota diplomais ir dovanomis. Mokyklos direktorė pagyrė ansamblio „Pšepiurečka“ ir dramos būrelio veiklą. Apdovanojimus taip pat gavo ir mokytojai.

Šventėje dalyvavo garbingi svečiai: p. Lechas Leonovič (Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys), Renata Bogdanovič (Medininkų seniūnė), kun. Jaroslav Rekvardt (parapijos klebonas), p. Jonas Maniakas (mūsų mokyklos ilgametis draugas iš Radomo miesto Lenkijoje).

Šventiniam renginiui pasibaigus, prasidėjo tradicinė Kaziuko mugė. Mokiniai prekiavo savo gamintais kepiniais, atvirukais, įvairiais rankdarbiais ir medžio dirbiniais, paveikslais.

Devyneri metai praėjo nuo dienos, kai mūsų mokyklai buvo suteiktas šv. Kazimiero vardas. Globėju išsirinkome kilnų ir įžymų kunigaikštį, todėl norime ne tik skelbti jo idėjas, bet ir įgyvendinti jas savo gyvenimo keliuose remdamiesi tiesa, meile ir nuolankumu, tarnyba kitam žmogui ir Dievui.

Autorius: Milena Jermakovič, 7 klasės mokinė